Kadra

Zapraszamy do poznania Kadry Pedagogicznej Przedszkola Misiaczek
Kadrę pedagogiczną naszego przedszkola tworzą sympatyczne nauczycielki, posiadające pełne kwalifikacje, zdobywające nowe doświadczenia pedagogiczne na różnego rodzaju studiach podyplomowych, kursach i warsztatach. Wszystkie panie dbają o ciepłą i domową atmosferę w przedszkolu oraz komfort naszych małych podopiecznych i ich rodziców.

 

mgr Iwona Duda– dyrektor Przedszkola Misiaczek
Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na UMCS, studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą na WSPA, studia podyplomowe w zakresie ICT, języków obcych oraz pedagogiki opiekuńczo –wychowawczej oraz w zakresie pedagogiki Marii Montessori na UMCS. Zdała międzynarodowy egzamin ze znajomości języka angielskiego Cambridge English First FCE oraz City & Guilds International English Examinations – Communicator Level B2, uprawniające do nauczania tego języka w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej.
Swoje życie zawodowe związała z zawodem nauczycielki. Przez wiele lat pracowała jako wychowawczyni w Przedszkolu Niepublicznym Krasnal w Turce, nauczycielka zerówki i języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Borkowie oraz jako dyrektor Przedszkola Niepublicznego Zielone Przedszkole w Lublinie. W 2010 roku spełniła swoje wielkie marzenie zakładając Przedszkole Niepubliczne Misiaczek.
Na co dzień interesuje się kwestiami związanymi z pedagogiką a w szczególności z metodyką nauczania Marii Montessori. Relaksuje się przy muzyce i ciekawej lekturze. Z troski o zwierzęta, wiele lat temu została wegetarianką. Uwielbia koty a w szczególności swoja kocicę Basię 😉

 

mgr Magdalena Kochaniec – nauczycielka
DSC_9604sPani Magda zaczęła swoją przygodę z naszym przedszkolem w grudniu 2010. Odbywała wtedy praktyki w ramach programu studiów podyplomowych. Szybko zyskała sobie sympatię dyrekcji i kadry pedagogicznej, a w szczególności dzieci i rodziców. Od stycznia 2011 roku zaczęła pracę jako pomoc nauczyciela, a od września tego samego roku objęła stanowisko nauczyciela grupy dzieci o nazwie „Pszczółki”.
Pani Magda ukończyła magisterskie studia pedagogiczne na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej na kierunku pedagogika przedszkolna.
Pani Magda jest osobą bardzo pozytywnie nastawioną do życia i swojej pracy, jest wiecznie uśmiechniętą optymistką bardzo lubianą przez wszystkie dzieci i rodziców. Pani Magda jest bardzo ambitną osobą, dlatego wciąż uczy się jak być coraz lepszym przewodnikiem po świecie nauki dla najmłodszych. Z zaangażowaniem i sercem wypełnia swoje obowiązki, czerpiąc z pracy dużo przyjemności i satysfakcji. Praca w Przedszkolu jest dla niej możliwością samorealizacji i zawodowego spełnienia. Pani Magda chętnie zdobywa nowe doświadczenia biorąc udział w różnorodnych szkoleniach pedagogicznych oraz korzystając z rad i pomocy starszych koleżanek z pracy. Prywatnie uwielbia taniec, sport i rekreację.

 

mgr Irena Majewska – nauczycielka
DSC_9566asPani Irena ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej w Wyższej Szkole Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. Rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w różnych ciekawych szkoleniach.
Jest z nami od początku istnienia przedszkola Jest osobą pogodną i pozytywnie nastawioną do ludzi. Praca z dziećmi daje jej wiele radości i satysfakcji. Jest w stosunku do nich przyjazna i życzliwa,
ale też konsekwentna. Dla swoich wychowanków stara się być wsparciem w zdobywaniu samodzielności i poznawaniu świata. Dużą uwagę przywiązuje do dbania o bezpieczeństwo dzieci oraz indywidualne podejście do każdego z nich. Prywatnie Pani Irena jest mamą dwóch córek, lubi aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu, dobrą książkę i muzykę.

 

mgr Agnieszka Mądry – nauczyciela
DSC_9535sPani Agnieszka Mądry jest absolwentką wyższych studiów magisterskich na kierunku pedagogika oraz nauki o rodzinie, specjalizacja: pedagogika szkolna; studiów magisterskich pedagogika o specjalizacji doradztwo rodzinne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną na UMCS. Z „Misiaczkiem” jest związana od listopada 2013 roku. Praca w przedszkolu daje pani Agnieszce możliwość zdobywania bezcennego doświadczenia w pracy zawodowej.
A tak Pani Agnieszka mówi o swojej pracy: Każdego dnia staram się zarażać dzieci moim pozytywnym nastawieniem, ponieważ jest dla mnie bardzo ważne , aby każde dziecko było szczęśliwe. Praca z dziećmi daję mi bardzo dużo satysfakcji, codziennie uczę się czegoś nowego. Zawsze jestem gotowa do pomocy dzieciom, a także rodzicom. Zależy mi na tym, aby każde dziecko miało szanse rozwijać się w serdecznej i ciepłej atmosferze i to właśnie w „Misiaczku” każdego dnia dbam o to, aby każdemu udzieliła się prawdziwa rodzinna atmosfera. Staram się, by każdy dzień przynosił radość i uśmiech na twarzy dziecka, bo uśmiech dziecka jest także moją radością.

 

 

Małgorzata Pizoń – asystentka nauczyciela
DSC_9590sPani Małgorzata Pizoń pracuje w Przedszkolu Misiaczek od 2011 roku jako asystent nauczyciela. Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku pedagogika przedszkolna i edukacja plastyczna na UMCS.
Pani Małgosia jest osobą ciepłą, uśmiechniętą i bardzo cierpliwą. To prawdziwa „oaza spokoju”.  Pani Gosia ma bardzo dobry kontakt z dziećmi. Praca z nimi przynosi jej wiele radości. Posiada zdolności plastyczne, które często wykorzystuje w przedszkolu podczas zajęć plastycznych oraz przy tworzeniu dekoracji. Ma zacięcie fryzjerskie – codziennie ustawia się do niej kolejka dziewczynek, którym Pani Gosia cierpliwie układa wymyślne fryzury.
Jej zainteresowania to czytanie książek historycznych, podróże i eksperymenty kulinarne.

 

mgr Aneta Kołtun – asystentka nauczyciela

Pani Aneta Kołtun z Przedszkolem Misiaczek związana jest od maja 2016 r. Ukończyła filologię polską o specjalizacji nauczycielskiej a obecnie jest słuchaczką studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami terapii pedagogicznej. Jej pasją jest teatr – przez wiele lat działała w studenckiej grupie teatralnej oraz prowadziła autorskie warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. W wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem, głównie szyciem drobnych elementów dekoracyjnych.
W swojej pracy kieruje się zasadą: opiekuj się dziećmi tak, jak chciałabyś, żeby ktoś kiedyś zajmował się twoimi. Bardzo lubi uczestniczyć w codziennych zajęciach dzieci, dzielić z nimi radości i smutki, obserwować jak się rozwijają i dorastają a przede wszystkim być dla nich pomocą i wsparciem.

 

mgr Justyna Lewczyk – asystentka nauczyciela
Pani Justyna Lewczyk w przedszkolu ,,Misiaczek” pracuje od kwietnia 2016 r. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej. Obecnie jest studentką trzeciego roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Pani Justyna z maluchami pracuje od 2013. Swoją przygodę z pracą w przedszkolu rozpoczęła w ,,Akademii Poziomkowej” w Krzczonowie. Z nieco starszymi dziećmi pracowała jako opiekun świetlicy w Szkole Podstawowej w Bychawce. Pani Justyna jak sama wspomina, nie wie jak to się stało, że pracuje w przedszkolu , gdyż w czasach gdy sama chodziła jeszcze do przedszkola była najgłośniej płaczącym przedszkolakiem. Dlatego teraz pani Justyna nie pozwala by na buzi któregokolwiek z maluchów pojawiła się choćby jedna mała łezka. Największą nagrodą jest dla niej uśmiech dziecka. W przedszkolu stara się wprowadzać rodzinną atmosferę, by każdy maluch czuł się w nim jak w domu.
Prywatnie pani Justyna lubi aktywny wypoczynek, nie pogardzi też dobrą lekturą, chętnie bierze udział w różnych szkoleniach , gdyż jak sama twierdzi, gdy się nie rozwijamy to stoimy w miejscu, a nawet się cofamy.

 

Nasze byłe Panie Nauczycielki i Panie Pomoce, o których cały czas pamiętamy i serdecznie pozdrawiamy!

 

Katarzyna Rzechuła – asystentka nauczyciela
DSC_9571sPani Pani Kasia była asystentką nauczyciela w grupie Motylki. Z „Misiaczkiem” związana od marca 2013 roku. Z wykształcenia jest pedagogiem. W 2012 roku ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie uzyskując tytuł licencjata na kierunku Pedagogika Specjalna w specjalności oligofrenopedagogika i pedagogika przedszkolna.
O swojej pracy w Misiaczku Pani Kasia mówiła: „ Praca z dziećmi dostarcza mi dużo przyjemności oraz satysfakcji, a obserwowanie codziennych postępów podopiecznych oraz uśmiech i radość dziecka są dla mnie najlepszą motywacją do pracy. Lubię kiedy brzuszki przedszkolaków są pełne a sale lśnią czystością :).” Czas wolny najchętniej spędza z rodziną oraz przy ciekawej lekturze. Jej zainteresowania to plastyka, muzyka oraz fotografia.

 

mgr Joanna Mądrzyk – asystentka nauczyciela
DSC_9593sPani Asia ukończyła studia na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej na kierunku animator i menedżer kultury. Z kolei w 2013 roku skończyła studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej.
Praca z dziećmi sprawia, że każdy dzień jest inny i nigdy nie można się nudzić. Uważa, że dzięki nim dostrzegamy to o czym w dorosłym życiu zapominamy. Jest osobą odpowiedzialną i cierpliwą, dzięki czemu nawiązuje szybki kontakt z dziećmi. Jej pogodny charakter powoduje, że maluszki czują się bezpieczne i kochane.

 

mgr Anna Kinga Kozieł – nauczycielka, instruktor gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej
DSC_9541sPani Ania pracowała w Przedszkolu Niepublicznym Misiaczek od samego początku jego powstania tj. od 2010 roku. Z wykształcenia jest oligofrenopedagogiem i reedukatorem. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, której instruktorem jest już od 10 lat. Od 2013 r. należy do Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów, co odzwierciedla jej zainteresowanie człowiekiem jako całością osadzonym w danym środowisku.
Pani Anna stara się poszerzać swoje kompetencje zawodowe, poprzez uczestnictwo w różnorodnych kursach, wykładach i szkoleniach dotyczących potrzeb dzieci (m.in. nauka czytania i pisania, różnorodne techniki plastyczne itp.) co owocuje ubogacaniem zajęć oferowanych przez nią dzieciom.
Prywatnie lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, poznawać tajemnice przyrody i później dzielić się tą wiedzą z innymi. Jej marzeniem jest przejść samotnie szlak św. Jakuba do Santiago de Compostella.
Jej pragnieniem zawodowym jest, by była w stanie każde powierzone jej dziecko ubogacić w wiedzę
o sobie i swoich możliwościach, zaszczepić w nim ciekawość i szacunek do świata i drugiego człowieka, oraz dać radość z każdego dnia wspólnego przebywania razem.