PODRÓŻUJĄC PO AZJI…

W tym tygodniu dzieci z Przedszkola Misiaczek poznają zakątki kolejnego kontynentu – AZJI. Przedszkolaki poznały położenie Azji na mapie świata oraz podział Azji na poszczególne państwa, tj.: Chiny, Japonia, Indie, Mongolia, Turcja, Korea, Irak, Iran, itd. Wspólnie poznawaliśmy flagi wyżej wymienionych państw. Oglądaliśmy także różne ciekawe zdjęcia przedstawiające roślinność
i zwierzęta żyjące na terenie Azji, ludzi zamieszkujących omawiany kontynent, ciekawe budowle
i miejsca a Azji oraz potrawy charakterystyczne dla tego regionu. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest wok i jakie dania są w nim przyrządzane. Każde dziecko dokładnie obejrzało także pałeczki, którymi w Azji je się potrawy i spróbowało posługiwać się nimi w odpowiedni sposób. Podczas zajęć plastycznych Słoneczka i Motylki narysowały wybraną flagę państwa leżącego w Azji, a grupa Pszczółki narysowała charakterystyczną rzecz dla poznanego kontynentu.