Warsztaty DOGOTERAPII

8 maja nasze przedszkole odwiedziły pieski – labrador o imieniu Rumba oraz seter irlandzki Opal ze szkoły dla psów „SabioPerro”. Pieski są bardzo łagodne i szkolone do pracy z dziećmi, dzięki temu bardzo szybko zaskarbiły sobie sympatię przedszkolaków, które nie bały się ich głaskać czy karmić z ręki psimi smakołykami. Chętne dzieci przybijały nawet tzw. „piątkę”
z suczką Rumbą ;-)!! Na zajęciach dowiedzieliśmy się również wielu ważnych informacji na temat psów. Między innymi jak należy obchodzić się z psami, aby ich nie zdenerwować i nie zrobić im krzywdy. Po pierwsze nauczyliśmy się, że bezwzględnie nie powinno się podchodzić do psów, które biegają same po dworze. Zanim pogłaskamy cudzego psa, należy zapytać właściciela czy możemy to zrobić ponieważ nie każde zwierzę lubi być dotykane. Dowiedzieliśmy się, że do piesków najlepiej jest podchodzić z boku i głaskać je po grzbiecie, szyi albo górnej części przednich łap – wtedy czują się najbardziej komfortowo. Nauczyliśmy się również „pozycji żółwia”, którą należy przyjąć gdy obawiamy się ataku obcego psa, który bardzo szybko biegnie w naszą stronę albo warczy i szczerzy kły.
Dzieci bardzo polubiły Rumbę i Opala. Na pewno jeszcze ich do siebie zaprosimy 🙂