WYCIECZKA DO GALERII „LABIRYNT”

Czy łyżka może być dziełem sztuki? Czy stół nadaje się do tego, aby być… obrazem? O tym między innymi rozmawiały przedszkolaki podczas zwiedzania nowej wystawy edukacyjnej w Galerii Labirynt zatytułowanej „Łyżka na obrazie”. Prezentowane tam różnorakie przedmioty tylko na pierwszy rzut oka są zwykłe. Okazuje się, że w galerii sztuki łyżka nie służy do jedzenia, poduszka – do spania, a z płyty gramofonowej nie płynie muzyka. W świecie sztuki przedmioty te nabierają nowego znaczenia….

Na wystawie dzieci miały okazję bliżej przyjrzeć się (nie)typowym obiektom artystycznym i odkryć ich tajemnice. Była to także okazja, aby dowiedzieć się, w jaki sposób, a przede wszystkim, dlaczego artyści wykorzystują w swoich pracach elementy znane z codzienności, takie jak gwoździe, talerze, zabawki czy metalowe puszki.

Przedszkolaki miały również okazję stworzyć swoje własne dzieła sztuki 🙂