Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „WIEŚ DĄBRÓWKA”

W dniu dzisiejszym pojechaliśmy na wycieczkę do Dąbrówki. Na początku spacerowaliśmy po lesie kozłowieckim i słuchaliśmy odgłosów różnych ptaków, np. wilgi, sikorki i zięby. Wspólnie z przewodnikami rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznego przebywania w lesie oraz o różnych zwierzętach, które można w lesie spotkać. Podczas spaceru rozpoznawaliśmy drzewa min.: dąb i sosnę. Poznaliśmy dwa typy lasów: wtórny (nieuporządkowany, który powstał bez ingerencji człowieka) i pierwotny (uporządkowany, zadbany przez człowieka). Drugą częścią wycieczki była wspólna gra na bębnach i innych instrumentach muzycznych oraz zabawy na placu zabaw. Na koniec wycieczki zjedliśmy kiełbaski z grilla:-). Dziękujemy Mamom Poli i Patryka za pomoc w opiece nad dziećmi 🙂