Najczęstsze pytania

Czy dzieci codziennie wychodzą na dwór?

Staramy się, aby dzieci wychodziły na dwór codziennie. Rezygnujemy ze spacerów kiedy nie pozwalają na to warunki pogodowe takie jak duży upał, ulewa, mróz czy wysokie zanieczyszczenie powietrza.

Czy wszystkie dzieci muszą leżakować?

Nie. Potrzeba snu to sprawa bardzo indywidualna. Dzieci, które nie potrzebują drzemki, czas po obiedzie spędzają na spokojnych zabawach. Kwestię leżakowania dzieci ustalamy podczas rozmowy z rodzicami, którzy najlepiej znają potrzeby swojego dziecka.

Czy zajęcia adaptacyjne są odpłatne?

Nie. Spotkania adaptacyjne są nieodpłatne i zazwyczaj obejmują pięć spotkań. W adaptacji może towarzyszyć dziecku rodzic albo opiekun. Szczegółowe informacje o naszym programie adaptacyjnym „Zaprzyjaźnij się z Misiaczkiem” znajdują się tutaj. (Adaptacja)

Czy do przedszkola i żłobka można przynosić zabawki?

Tak. Małe dzieci czują się bezpiecznie kiedy mogą przynieść ze sobą swoją ulubioną zabawkę czy kocyk. W przypadku starszaków, zabawki można przynosić raz w tygodniu, w poniedziałki, żeby łatwiej było wrócić do przedszkola po weekendzie.
Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola drogich zabawek ani zabawek, które są małe lub składają się z drobnych części. Takie zabawki mogą ulec zniszczeniu albo po prostu się zgubić.

Czy są jakieś ulgi w opłatach kiedy dziecko nie chodzi do przedszkola/ żłobka?

Tak. Opłaty za przedszkole i żłobek są pomniejszane w przypadku długotrwałej nieobecności dziecka z powodu choroby. Dokładne informacje znajdują się tutaj. (Cennik).

Czy przedszkole i żłobek są otwarte podczas wakacji?

Tak. Nasze placówki są otwarte w każde wakacje przez pierwszą połowę lipca i cały sierpień.
Tutaj znajdują się informacje na temat płatności za wakacje. (Cennik)

Kontakt z nami
  • Przedszkole ul. Wapowskiego 1
  • Przedszkole i Żłobek ul. Samsonowicza 65

Telefon 725 706 700
info@przedszkole-misiaczek.pl