dyrektor Przedszkola Misiaczek

Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na UMCS, studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą na WSPA, studia podyplomowe w zakresie ICT, języków obcych oraz pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej oraz w zakresie pedagogiki Marii Montessori na UMCS. Zdała międzynarodowy egzamin ze znajomości języka angielskiego Cambridge English First FCE oraz City & Guilds International English Examinations – Communicator Level B2, uprawniające do nauczania tego języka w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej.
Swoje życie zawodowe związała z zawodem nauczycielki. Przez wiele lat pracowała jako wychowawczyni w Przedszkolu Niepublicznym Krasnal w Turce, nauczycielka zerówki i języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Borkowie oraz jako dyrektor Przedszkola Niepublicznego Zielone Przedszkole w Lublinie. W 2010 roku spełniła swoje wielkie marzenie zakładając Przedszkole Niepubliczne Misiaczek.
Na co dzień interesuje się kwestiami związanymi z pedagogiką a w szczególności z metodyką nauczania Marii Montessori. Relaksuje się przy muzyce i ciekawej lekturze. Z troski o zwierzęta, wiele lat temu została wegetarianką. Uwielbia koty a w szczególności swoja kocicę Basię.

Teresa Onyszko nauczycielka
Teresa Onyszko